Chci moderně studovat

Nástroj efektivnějšího učení

mKnihy jsou unikátním studijním nástrojem. Představ si například, že místo dlouhého textu popisujícího jednotlivé části svalu vidíš obrázek, který můžeš jednoduchým dotykem přiblížit a barevně vyznačit jednotlivé části. Nebo můžeš text zkopírovat a rovnou vložit do práce i se standardizovaným formátem citace. Ještě nikdy v minulosti neměli studenti možnost tak jednoduše a rychle proniknout do učební látky.

Všechny Publi mKnihovny jsou přístupné skrz free aplikaci na tabletech s iOS a Androidem, kde můžete mKnihy stáhnout do svého přístroje. Druhou možností je čtení přímo na počítači a to jak online, tak offline.


Jak to všechno funguje?

Zobrazit Zavřít

Portál

Základem systému je portál Publi.cz. Zde jsou informace o portále a přístup do systému - registrace. Nejdůležitější částí jsou volně dostupné knihovny zákazníků, kde můžete číst knihy zdarma v internetových prohlížečích. Centrální knihovnou je ePUBLI, která sdružuje vybrané knihy všech zákazníků.

Některé knihy jsou zaheslované a přístup k nim získáte pouze u kontaktních osob zákazníka. Ve čtečce ePUBLI lze knihy nakupovat a následovně číst pouze ve čtečkách pro tablety. Tyto knihy jsou pro internetové prohlížeče nedostupné.

Registrace

Svou dobrovolnou registrací se stáváte součástí publikačního systému. Díky Vaší unikátní registraci můžeme evidovat Vaše stažení, automaticky je nabízet do čteček a můžeme Vám pomoci při řešení Vašich IT problémů.

Pro nákup knih je registrace povinná a údaje z registrace používáme k tvorbě a odeslání faktury. Nákupy provedete prostřednictvím služby GoPay kreditní kartou. Zakoupené knihy registruje systém na Vašem účtě a získáváte na ně doživotní licenci. Kdykoliv po smazání knihy nebo při záměně zařízení lze knihu opakovaně stáhnout do jednoho zařízení.

Evidence účtu a zařízení

Knihy jsou proti překopírování chráněny speciálním klíčem. Pokud zakoupíte nové zařízení a potřebujete jej změnit na portále, provedete tuto změnu na svém účtu chráněným přístupovým jménem a heslem. Je jedno, jestli si knihu koupíte pro iPad nebo Android.Licence platí pro všechna podporovaná zařízení.

Čtečka pro tablet

mKnihy můžete číst ve čtečkách pro iPad a tablet se systémem Android. Oproti knihám na internetu můžete mKnihy na tabletu číst v režimu off-line. Čtečka je vybavena nástroji pro práci s textem (označní textů, psaní poznámek, automatické citace a další).

Aplikace eviduje Vaše knihy a komunikuje se serverem. Automaticky vás také informuje o případné aktualizaci vaší knihy. Ve čtečce nelze nakupovat. Nákup knihy se provádí na portále PUBLI po registraci. Jste-li zaregistrován, mKnihu můžete v tabletu opakovaně mazat a znovu stáhnout (například z důvodu úspory paměti zařízení).

Apple iOS

mKnihy lze číst na zařízení iPad. Nelze je číst na iPhone.

Android

mKnihy lze číst pouze na tabletu se systémem Android, verze 4.4 , případně novějším a s velikostí displeje 7palců, případně více.

Windows

Vybrané mKnihy lze číst ve čtečce pro Windows.

Čtečky pro internet

mKnihy můžete číst ve čtečkách pro internetové prohlížeče přímo ze svého počítače. Stačí si vybrat variantu pro čtení nebo stažení do počítače. Většina našich knih je šířena zdarma a je k dispozici pro počítače i tablety.

Jak se v systému orientovat?

Každý partner (například univerzita) má vlastní knihovnu na internetu (https://emuni.publi.cz), vlastní aplikaci pro čtení knih v iOS tabletu (eMuni) a vlastní aplikaci pro čtení na tabletech Android (eMuni). Knihy, Váš účet i studijní nástroje mobilních čteček máte k dispozici v jednotném prostředí.

Centrální knihovnou je knihovna na internetu (https://epubli.publi.cz, aplikace iOS Publi a Android Publi).


Co všechno mi mKnihovna umožňuje?

 • Vybrat si z více než 100 publikací
 • Otvírat a číst mKnihy
 • Vyznačit části textů různými barvami
 • Citovat s normovaným odkazem
 • Vyhledávat a křížově odkazovat
 • Psát vlastní poznámky k textu
 • Možnost sdílet poznámky s kolegy
 • Dát zpětnou vazbu směrem k učiteli
 • Stažené publikace číst offline

Jak na to?

Více než 100 publikací je přístupných zdarma ve veřejné Publi mKnihovně. Některé je možnost koupit za jednorázový poplatek, kterého výšku určuje autor. Na rozdíl od běžných knih víte, že většina peněz jde přímo autorovi.

V případě, že studujete na některé z našich partnerských univerzit nebo středních či základních škol, stáhněte si příslušnou mKnihovnu a můžete číst mKnihy, které autor zpřístupnil jenom studentům dané školy.

Chtěli byste číst, ale nemáte mKnihy ve svém oboru nebo ve své škole? Najděte vhodného autora a odkažte ho na nás.

Technické specifikace k používání Publi systému (platí pro všechny čtečky eMUNI, eOSU, eŠkola atp.)

 • iPad: systém iOS 7 a novější
 • macOS: systém OS X El Capitan a novější
 • Android tablet: systém Android verze 4.4 a novější, velikost displeje 7” a více
 • Android telefon: systém Android verze 4.4 a novější
 • Windows počítač: systém Microsoft Windows 7 SP1 a novější

Technické specifikace pro čtení knih na webu (pokud jsou dostupné)

Prohlížeč nainstalovaný v počítači:

 • Safari 6.1 a novější
 • Google Chrome 48 a novější
 • Firefox 33 a novější
 • Internet Explorer 10.0 a novější
 • Edge
 • Opera 25 a novější