Read extract Buy for 440 CZK

Publisher: RegionAll

Category: Fiction

Release date: 2021

Book size: 591.2 MB

S kytarou na zádech

Author:
Michal Jupp Konečný
Category:
Fiction

Ještě si vzpomínáte na slavné plzeňské Porty, kdy v amfiteátru na Lochotíně zpíval s muzikanty na pódiu i třicetitisícový chorál diváků? Každý, kdo má rád country, folk a trampskou píseň, každý, kdo se rád toulá krajinou, spí pod širákem a sní, tu alespoň jednou byl.
Pokaždé tu byl autor knihy a dramaturg Porty Michal Jupp Konečný. I když doménou jeho trampského srdce byla řeka Sázava, plzeňské Porty pro něj znamenaly možnost setkání s lidmi, které v nelehkých časech normalizace spojovaly stejné zájmy a touhy:
„Byla to pro mě nádherná setkání. Pro účastníka jam sesionů po každém koncertu poznávání nových písní a přidávání svého hlasu k těm, co jsme znali všichni. Pro dramaturga Porty a porotce tiché fandění těm, co ještě muzikantsky nedozráli a postrkování těch, co sami postrkovali tuhle muziku někam dál. To byla Porta, která se z otloukánka stěhovaného z místa na místo dopracovala až na plzeňský Lochotín.“
Z těch nádherných let mu zbyla spousta skvělých přátel, a také zážitků, které vepsal do řádků této knihy. Spolu s těmito vzpomínkami se v jedné z kapitol rozezní i tóny písní vybraných jedenácti kapel, aby vaše vzpomínání bylo dokresleno muzikou, kterou milujeme.

To read the publication,
download the reader
for free for all devices and platforms