FAQ – Co vás nejčastěji zajímá

Prošli jste náš web křížem krážem, ale nenašli jste odpověď na svou otázku? Možná ji objevíte právě tady. Připravili jsme seznam těch nejčastějších.

1. Jaká zařízení podporují čtení mKnih?

Technické specifikace k používání Publi systému (platí pro všechny čtečky eMUNI, eOSU, eŠkola aj.)

 • iPad a iPhone: systém iOS 10 a novější
 • macOS: 10.11 a novější

 • Android tablet: systém Android verze 4.4 a novější, velikost displeje 7” a více

 • Android telefon: systém Android verze 4.4 a novější

 • Windows počítač: systém Microsoft Windows 10 a novější

Technické specifikace pro čtení knih na webu Prohlížeč nainstalovaný v počítači:

 • Safari 12.1 a novější
 • Google Chrome 74 a novější

 • Firefox 66 a novější

 • Internet Explorer 10.0 a novější

 • Edge

 • Opera 25 a novější


2. Chci si přečíst mKnihu. Musím být registrovaný uživatel?

Nemusíte. Knihy, které nabízíme ke čtení zdarma, totiž registraci nevyžadují. Pokud ale chcete svou mKnihovnu rozšířit i o placené publikace, bez registrace se u nás neobejdete. Registrační údaje uchováme v bezpečí našich serverů a použijeme je k tvorbě a odeslání faktur za nákupy, které provedete. Nákupy potom budete hradit platební kartou prostřednictvím služby GoPay.

Zakoupené knihy systém přiřadí k vašemu účtu a přidělí vám na ně dvě doživotní licence. Pokud tedy v budoucnu budete měnit zařízení anebo knihu omylem smažete, můžete si ji opakovaně stáhnout.

3. Mám nové zařízení. Musím si udělat novou registraci?

Nová registrace není potřeba. Protože ale chráníme všechny mKnihy speciálním klíčem proti překopírování, je nutné změnu zařízení zaevidovat v našem systému. Ale nebojte se, není to nic složitého. Stačí se přihlásit do systému a provést změnu ve vašem uživatelském účtu. A vůbec nezáleží na tom, zda zůstáváte u stejného operačního systému. Licence totiž platí pro všechny podporovaná zařízení.

4. Jak mohu zakoupit mKnihu?

V naší mKnihovně úplně jednoduše. Ve mKnihovně najděte požadovanou knihu. Klikněte na ni a následně na tlačítko „Koupit“. Vyplňte svůj e-mail, zadejte/zvolte heslo a vyplňte platební údaje. Vybranou mKnihu budete platit platební kartou nebo příkazem k úhradě. Jakmile mKnihu koupíte, stáhnete si do svého zařízení odpovídající čtečku (link naleznete v záhlaví portálu), přihlásíte se do ní a můžete si mKnihu stáhnout do zařízení. mKnihu můžete stáhnout vždy do dvou zařízení.

5. Nedaří se mi registrovat ani přihlásit. Co mám dělat?

V první řadě si zkontrolujte připojení k internetu. Pokud internet běží a jste registrovaným uživatelem, zkontrolujte si, že pro přihlášení používáte správné heslo a e-mailovou adresu. Pokud se vám to nepovede ani tak, zkontaktujte naši zákaznickou podporu a společně tomu přijdeme na kloub. Pokud se vám nedaří registrovat, může se jednat o dočasný výpadek serveru. V takovém případě pár minut počkejte a zopakujte registraci.

6. Nedaří se mi mKnihu stáhnout ani číst. Jak mám postupovat?

Pro čtení zakoupených mKnih je potřeba aplikace Publi. Je volně dostupná například v naší mKnihovně nebo na níže uvedených odkazech. Po instalaci čtečky do zařízení ji spustíte a vpravo nahoře (pod panáčkem) se přihlásíte stejnými přihlašovacími údaji jako na našem webu. Kniha se objeví ve vaší mKnihovně označená červenou vlaječkou (již nemá zámek) a můžete si ji rovnou stáhnout do zařízení. Zařízení musí být v době stahování připojené k internetu.

iOS (Apple tablet) získáte zde

Android tablet získáte zde

Chcete-li využít čtečku pro Windows nebo macOS, klikněte v mKnihovně na černou ikonu s nápisem Windows nebo macOS.

7. Potřebuju knihu převést ze starého na nové zařízení. Jak na to?

Celá vaše mKnihovna je uložena na našem serveru. Jediné, co musíte udělat, je v nastavení účtu odebrat staré zařízení, přidat zařízení nové a znovu si stáhnout čtečku Publi. Jakmile se do ní přihlásíte, ukáže se vám seznam všech zakoupených i dříve stažených knih, které si znovu stáhnete do nového zařízení.