04
Interferometrický Michelson senzor ve volném prostoru.
Praktická implementace.
∆l = n ⋅ λHe − Ne ⋅ ½
Počet proužku je úměrný výchylce membrány. Amplitudová změna způsobí příchod proužků a periodické změny výkonu na fotodiodě, amplituda těchto změn výkonu na fotodiodě bude poměrně velká, pokud je na fotodiodě malé množství proužků, a příchod nového proužku značně ovlivní střední výkon.
Frekvenční změna znamená, že amplitudová změna je periodická, tím pádem daný počet nových proužku na fotodiodu přicházet a odcházet pravidelně.
Výška spektrální čáry říká, „jak moc se změní výkon na fotodiodě“, je úměrná počtu proužků.
U časového vývoje změn výkonu na fotodiodě lze většinou identifikovat frekvenční změny amplitudy výchylky membrány (tedy příchod jedné „porce“ proužků) - přijde nový světlý proužek, pak jeden tmavý proužek, (tmavý proužek nezpůsobí žádnou změnu výkonu), následně pak další světlý proužek a další nárůst středního výkonu měřeného na fotodiodě
Interferogramy pro výchylku membrány mimo oblast rezonance a u rezonančních vibrací.
Znázornění zastavení membrány na interferogramu.
Měřený měděný prut s rovnoměrným ohřevem. Měděný prut (1) držák (2) mikrometrický šroubek (3), izolace (4), cívka (5), dielektrické zrcátko (6).
Praktická implementace. Měřený objekt u Michelson interferometru (1): polopropustné zrcátko (2), referenční zrcátko (3), rovina interference (4) štěrbina pro vytvoření apertury.
Měřené časové změny interferogramu jako následek teplotní roztažnosti měděného prutu a změn délky optické dráhy měřicího ramene.